Ramowy rozkład dnia

6.00 - 8.30

Schodzenie się dzieci, aktywność inspirowana przez nauczyciela lub podejmowana z inicjatywy dzieci, praca indywidualna z działalnością kompensacyjną i stymulującą rozwój dziecka. Kontakty indywidualne z rodzicami.

REALIZACJA PODSTAWY PROGRAMOWEJ WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO

8.00 - 9.00

Zabawy integrujące, ćwiczenia poranne.Przygotowanie do śniadania, czynności higieniczne.

9.00 - 9.30

Śniadanie

9.30 - 10.30

Zajęcia dydaktyczne realizowane według wybranego programu wychowania przedszkolnego lub programów własnych, inspirowane przez nauczyciela w celu wspomagania rozwoju dziecka w sferze : muzycznej, plastycznej, poznawczej, językowej, matematycznej.

10.30 - 11.30

Zabawy spontaniczne z wykorzystaniem kącików zainteresowań. Spacery ( obserwacje przyrodnicze), wycieczki, gry i zabawy ruchowe, zajęcia sportowe w ogrodzie przedszkolnym.

11.30 - 12.00

Przygotowanie do obiadu, czynności higieniczne, porządkowe, zabawy słuchowe, ortofoniczne lub ruchowe organizowane z całą grupą.

12.00 - 12.30

Obiad

12.30 - 13.00

ZAJĘCIA POZA REALIZACJĄ PODSTAWY PROGRAMOWEJ WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO

13.00 - 13.45

Odpoczynek w miarę potrzeb dzieci, zapewnienie dzieciom różnych form relaksu w sali ( słuchanie muzyki, słuchowisk, bajek czytanych przez nauczycielkę)

( w zależności od pogody) Pobyt na świeżym powietrzu, zabawy ruchowe w terenie lub zabawy wynikające z zainteresowań indywidualnych dzieci w sali zajęć. Utrwalenie wiadomości zdobytych na zajęciach dydaktycznych, omówienie wydarzeń dnia. Gry i składanki stolikowe z regułami.

13.45 - 14.00

Przygotowanie do podwieczorku , prace porządkowe, czynności higieniczne.

14.00 - 14.15

Podwieczorek

14.15. - 17.00

Zabawy dowolne przy niewielkim udziale nauczyciela, rozmowy indywidualne z dziećmi, kontakty z rodzicami, rozchodzenie się dzieci.