Nawigacja

"Rybki"

GALERIA

 

TYDZIEŃ ZDROWIA I HIGIENY

Tydzień zdrowia i higieny  minął nam bardzo szybko i intensywnie, ale wiedza i chęć dbania o zdrowie i higienę pozostaną w nas na długo.

Przedszkolaki w minionym tygodniu uczestniczyły w przedstawieniach pt." Serce u lekarza", " Dino niejadek" , " Czyste powietrze" , " Bezpieczne korzystanie ze słońca",

" Profilaktyka chorób odkleszczowych" dzięki którym rozwijały aktywne postawy prozdrowotne. 

Dzieci doskonale wiedzą:

  • które produkty są zdrowe i potrzebne do prawidłowego funkcjonowania organizmu, a które można spożywać tylko czasami;
  • posiadają wiedzę na temat chorób odkleszczowych oraz sposobów ich zapobiegania,
  • wiedzą, jak czyste powietrze jest ważne dla naszego organizmu,
  • jak bezpiecznie korzystać z promieni słonecznych,
  • oraz jak ważna jest higiena osobista.
  •                                                          
  •  

 

 

W minionym tygodniu uczyliśmy się jak dbać  o najbliższe otoczenie, doskonaląc praktyczne umiejętności segregowania śmieci, oszczędzania wody i prądu, a te wszystkie działania  kształtowały postawę odpowiedzialności za dobro wspólne, jakim jest Ziemia. 

 

 

 

DOGOTERAPIA

 

Miniony tydzień spędziliśmy więc na… łące. Czego się nauczyliśmy? Dzięki opowiadaniu „Wyprawa na łąkę” oraz zabawom „Szukamy wiosennych kwiatów” poznaliśmy nazwy wiosennych kwiatów. Wiersz „Motyle znad łąki” oraz zabawy „Kto mieszka na łące?”, pomogły nam zaprzyjaźnić się z mieszkańcami łąki. Poruszyliśmy również ważny temat właściwego i odpowiedzialnego zachowania wobec przyrody. Wiosna to wdzięczny temat dla artystów, nic więc dziwnego, że dzieci stworzyły piękne prace inspirowane przyrodą: malowanego farbami motyla z makaronu czy sylwetę ślimaka.

 

 

 

Warsztaty krawieckie

 

 

 Zajęcia ogólnorozwojowe w ramach współpracy z MDK.

 

 

W minionym tygodniu rozmawialiśmy o wiosennym ogrodzie. Poznaliśmy etapy prac wykonywanych o tej porze roku, które dostosowane są do rytmu przyrody. Rozpoznajemy już wygląd i przeznaczenie sprzętów ogrodniczych. Poznaliśmy wygląd pierwszych wiosennych kwiatów: tulipanów, żonkili, przebiśniegów, hiacyntów i krokusów oraz wykonaliśmy eksperyment przy użyciu mleka pt." Wiosnna w talerzu."

 

 

 

 

 

 " Od kurnika do świątecznego koszyka" - w minionym tygodniu rozmawialiśmy o tradycjach wielkanocnych. Przypomnieliśmy sobie najważniejsze z nich: malowanie jajek, przygotowywanie świątecznego koszyczka, uroczyste śniadanie i oczywiście śmigus-dyngus! Poznaliśmy również symbole Wielkiejnocy: pisanki, zajączki, kurczaczki, baranka, bazie, bukszpan, palmę i mazurka. Poszerzaliśmy naszą wiedzę na temat pracy rolnika i działania wiejskiego gospodarstwa. Podawaliśmy nazwy zwierząt z wiejskiego podwórka i pomieszczeń, w których mieszkają ,a wiedzę o wyglądzie zwierząt wykorzystaliśmy podczas ćwiczeń klasyfikacyjnych. 

 

 

 

 

 

" Wiosenne przebudzenie" - w  minionym tygodniu rozmawialiśmy o budzeniu się przyrody do życia po zimie. Poznaliśmy niektóre oznaki wiosennej pogody oraz znaczenie zwrotów: ubierać się na cebulkę i w marcu jak w garncu. Wiemy, jak ważne jest, aby dostosować strój do pogody, potrafimy przyporządkować ubrania do pór roku. Dzięki przeprowadzonym doświadczeniom wiemy, jak powstaje tęcza oraz doskonale znamy wszystkie jej kolory.

W związku ze zbliżającymi świętami wielkanocnymi zasadziliśmy również rzeżuchę, przypominajac sobie jednocześnie czego potrzebuje do życia każda roślina i jak prawidłowo o nie dbać.

 

            

wiosenne przebudzenie puzzle online

 

 

 

 

Dogoterapia - zajęcia z Atomem.

 

 

 

" Wracaj boćku" - przedstawienie 

 

 

" Wiosenne wierszowanie" - w tym wydarzeniu udział wzięła Kinga zdobywając wyróżnienie.

BRAWO!!!!

 

 

" Wiosenny obrazek sensoryczny" - II miejsce w konkursie międzyprzedszkolnym oraz zdobycie nagrody publiczności.

Brawo Ola!!!!

 

 

  " W kinie i w teatrze" - w minionym tygodniu rozmawialiśmy  o kinie i teatrze. Poznaliśmy nowe wyrazy związane z tą dziedziną sztuki, np. ekran, widownia i rekwizyt. Ćwiczyliśmy aktorską dykcję i mimikę.  Omówiliśmy zasady właściwego zachowania podczas wizyty w teatrze. Wykonaliśmy własne kukiełki. Podczas zabawy " Droga do teatru" ćwiczyliśmy różnicowanie i określanie kierunków w przestrzeni z własnego punktu widzenia.

Uczestniczyliśmy także w zabawie badawczo - sensorycznej  z wykorzystaniem cieczy nienewtoniwskiej.

                

 

 

Spotkanie czytelnicze z Panią z biblioteki.

 

 

" Dzieci uczą Rodziców" - lekcja poświęcona tematyce tolerancji.

 

 

 " Prehistoryczny  świat" -  w  minionym tygodniu zajęliśmy się tematem śladów odległej przeszłości i dinozaurami.  Dzieci poznawały ich nazwy oraz ciekawostki z życia, oglądały ilustracje przedstawiające dinozaury i książki na temat tych prehistorycznych zwierząt Wykonaliśmy pracę techniczną „Odciski, odlewy” – podczas tej zabawy dzieci odciskały figurki dinozaurów, muszelki i inne drobne przedmioty w masie solnej.  Przedszkolaki poznały zawód archeologa i paleontologa, uczestnicząc w zabawie tematycznej " Wykopaliska" - dowiedzieliśmy się  jak ciężki jest  zawód paleontologa. W naszej sali pojawiło sie jajo dinozaura, musieliśmuy codziennie je pielęgnować, czekając na jego wyklucie. Dzieci wiedziały, że " jajo" nie lubi hałasu i tylko cisza spowoduje, że w naszej grupie pojawi się nowy dinozaur.

 

 

 

 

 

 

DZIEŃ KOBIET

 

 

 

 

Popołudniowe czytanie z mamą Zosi

 

 

" W kosmosie" - w minionym tygodniu zdobywaliśmy wiedzę na temat Układu Słonecznego, Ziemi, Słońca, planet i podróży kosmicznych. Dzieci poznały zawód kosmonauty, a także zastanawiały się, jak wyglądają kosmici. Podczas zabawy „Układamy figury”, kształtowaliśmy umiejętność rozpoznawania figur geometrycznych i podawania ich nazw. Na zakończenie tygodnia skonstruowaliśmy własną rakietę, która zabrała nas w podróż kosmiczną smiley

 

 

" NASZ SZREK" - BASŃ O TOLERANCJI.

"...Każdy jest inny, każdy wyjątkowy.

Słowa: gorszy, lepszy - wyrzuć ze swej głowy.

Niechże każdy sobie myśli, mówi, żyje po swojemu,

pod warunkiem, że nie robi tym krzywdy drugiemu..."

 

 

Zajęcia ogólnorozwojowe w ramach współpracy z MDK.

 

 

 

"Tajemnice wnętrza wulkanu" -  na dzisiejszych zajęciach " Rybki" poznały pojęcia: wulkan, lawa, magma, rozwijały ciekawość poznawczą poprzez aktywne uczestnictwo w zabawach badawczych. Eksperyment z wykorzystaniem wody, sody oczyszczonej i octu dostarczył wielu emocji i wyraźnie dzieci zaciekawił.

 

 

 

Doskonalenie umiejętności przeliczania oraz porównywania - zabawy matematyczne

 

 

 

 

 

 

ZABAWY Z MATĄ SENSORYCZNĄ

 

 

 

 

 

  TUŻ..... TUŻ.........

 - WSPÓLNE PRZYGOTOWUJEMY PIĘKNE PREZENTY I UPOMINKI.

 

 

Zajecia otwarte dla rodziców.

" Lubię zimę"- edukacja językowa z elementami zabaw badawczo- plastycznych.

 

BAL KARNAWAŁOWY DLA KLAS I-III - Szkoła Podstawowa numer 5 im. Janusza ...

 

 

Spotkanie Świąteczne

Spotkanie z Mikołajem

 

 

Spotkanie z Górnikiem

 

     

Święto Niepodległości 

 

"Jeiseń w ogrodzie " - w minionym tygodniu nasze zabawy skupiły się wokół warzyw. Dzieci klasyfikowały warzywa według różnych cech, np. zastanawiały się, które rosną nad ziemią, a które pod ziemią, jaki mają kolor i kształt, przeliczały. Uzasadniały swoje wybory, co wymagało wykazania się umiejętnością logicznego myślenia, wiedzą i spostrzegawczością. Za pomocą wechu , smaku rozpoznawały wybrane warzywa. Wspólnie tworzyliśmy rozmaite tory przeszkód do których wykorzytywaliśmy poznane warzywa. Podsumowaniem tygodnia było wspólne przygotowanie pysznej sałtki jarzynowej.

 

 

Wycieczka
              

Zwiedzanie zamku w Będzinie połączone z spektaklem teatralnym " Tymoteusz i Psiuńcio"

 

 

 

JEŻ - praca plastyczna z wykorzystaniem materiału przyrodniczego.

Jabłko - praca plastyczna wykonana techniką wydzieranki.

 

 

DZIEŃ CHŁOPAKA

 

 

EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU

Zabawy sensoryczne z bohaterem w roli glównej - RYŻEM. 

         Przesypywanie, ugniatanie,mieszanie, tworzenie ryżowych obrazków a na koniec barwienie na wybrany kolor.

Dzięki dzisiejszym aktywnościom dzieci rozwijały zmysły, zdolności motoryczne oraz uczyły się współdziałania i pracy w grupie.

                                                                       

 

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

 

 

" Co pływa, a co tonie" - zabawa rozwijajaca ciekawość badawczą wśród dzieci.

       

Kształtujemy umiejętność uważnej obserwacji oraz wyciągania wniosków z przeprowadzonego doświadczenia.

Dzisiaj poprzez zabawy badawcze poszerzaliśmy wiedzę o utrzymaniu prawidłowej higieny.

" Jak mydło radzi sobie z brudem?" - do miski z wodą wlaliśmy pieprz , następnie dzieci zamaczały w niej palec na którym osiadł pieprz - obrazujący zbierające sie bakterie. Kolejny krok to zamoczenie palca w płynie do mycia naczyń i zanurzenie go w czystej wodzie. Dzięki zabawie dzieci mogły się przekonać jak pieprz szybciutko znika z naszych palców. Razem doszliśmy do wspólnych wniosków, że płyn na naszych palcach odpycha pieprz i tak samo jest z mydłem i ciepłą woda. Wszyscy wspólnie przypomnieliśmy sobie jak prawidłowo myć ręce. 

                   

                

                       

                             

 

 

                                                        Zabawy z " ciszakami".

                                                 

 

 

           Utrwalamy poznane kolory, umiejętność przeliczania oraz kształtujemy orientację                                                                          przestrzenną.

                                                                                                                               

                         " Rybki " - logo naszej grupy. Kształtowanie umiejętności manualnych.

 

                                                                                     

                  

                        

 

Aktualności

Kontakt

  • Przedszkole Miejskie nr 33 w Sosnowcu
    Przedszkole Miejskie nr 33 w Sosnowcu,
    ul. Ogrodowa 6
  • 32 292 20 23

Galeria zdjęć